Hospital units / Oddziały

Oddział Chorób Zakaźnych

Description of the unit

Oddział Zakaźny liczy 11 łóżek zlokalizowanych w 7 salach z pełnym węzłem sanitarnym. Posiada dwa w pełni wyposażone gabinety zabiegowe. Hospitalizuje chorych głównie z regionu jeleniogórskiego oraz przyległych powiatów regionu legnickiego województwa dolnośląskiego. Od wielu lat na oddziale jest wykonywana biopsja gruboigłowa wątroby sposobem Menghiniego co w powiązaniu z badaniami molekularnymi  oraz  immunologicznymi umożliwia nowoczesną diagnostykę i leczenie zakaźnych i innych schorzeń wątroby.

W ramach oddziału realizowany jest program terapeutyczny leczenia interferonem oraz (od ponad 10 miesięcy) terapia bezinterferonowa wirusowego zapalenia wątroby typu C. Prowadzimy także terapię przeciwwirusową przewlekłego zapalenia wątroby typu B interferonem i doustnymi analogami. Ponadto prowadzona jest diagnostyka i leczenie innych chorób zakaźnych w tym m.in. zakażeń pałeczkami Salmonelli, róży paciorkowcowej, neuroinfekcji zakaźnych, krętkowicy kleszczowej i innych rzadziej występujących jednostek chorobowych o etiologii infekcyjnej.

Oddział dysponuje wyspecjalizowaną kadrą lekarską i pielęgniarską i ma uprawnienia do prowadzenia specjalizacji lekarzy w zakresie chorób zakaźnych oraz prowadzenia staży specjalizacyjnych dla lekarzy szkolących się w innych dziedzinach medycyny. Oddział jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt tj. m.in. aparat USG, kardiomonitory, pompy infuzyjne, pulsoksymetry, aparat EKG oraz sprzęt do nebulizacji i odsysania wydzielin z dróg oddechowych. W ramach „pionu zakaźnego” działa specjalistyczna Poradnia Chorób Zakaźnych.

Specjalność Oddziału : Hepatologia zakaźna

Staff

Name and surname
Position
Specialization
lek. Katarzyna Mike-Dziekan
Position
Lekarz,
Zastępca Kierownika Oddziału
Specialization
Choroby wewnętrzne,
Choroby zakaźne
Danuta Sarysz
Position
Pielęgniarka
Specialization
lek. Jarosław Ciaś
Position
Lekarz
Specialization
Choroby zakaźne
lek. Liudmyla Zubko
Position
Lekarz
Specialization

Registration

Gabinet lekarski Tel.: 75 738 01 21 Dyżurka pielęgniarek Tel.: 75 738 01 20 Sekretariat Tel.: 75 738 02 83
PODODDZIAŁ COVIDOWY: Gabinet lekarski Tel.: 75 738 02 82 Dyżurka pielęgniarek Tel.: 75 738 02 73

Location

Budynek C