„Wolontariusz z Wielkim Sercem”

Po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii konkursu przyznano tytuł „Wolontariusza z Wielkim Sercem”.  To specjalne wyróżnienie odebrała doktor Janina Piestrak – Babijczuk, za wiele lat bezinteresownej działalności na rzecz chorych dzieci, pomoc osobom w podeszłym wieku i wolontariacką pracę w poradni chirurgicznej.

Konkurs „Wolontariusz Roku 2019 Powiatu Bolesławieckiego” rozstrzygnięty. W Teatrze Starym (5.12.2019r.) odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nominacje i nagrody osobom indywidualnym, organizacjom i instytucjom, które bezinteresownie niosą pomoc ludziom biednym, niepełnosprawnym, samotnym i chorym. Nagrody rozdano w pięciu kategoriach: wolontariusz dorosły, młodzieżowy, organizacja pozarządowa, darczyńca i wolontariusz okolicznościowy.

Pani Janina Piestrak – Babijczuk jest lekarzem posiadającym specjalizację pierwszego stopnia w zakresie chirurgii ogólnej. W Zespole Opieki Zdrowotnej rozpoczęła pracę w 1968 roku początkowo jako lekarz stażysta, następnie jako asystent. Dała się poznać jako pracownik sumienny, odpowiedzialny i koleżeński. Swoje obowiązki wykonywała staranie, fachowo i z zaangażowaniem

Od 2005 roku do chwili obecnej świadczy pracę  w ramach umowy w trybie wolontariatu w Poradni Chirurgicznej w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu  przyjmując koło 250 pacjentów miesięcznie.