Trwają zapisy na badania profilaktyczne

Mieszkańcy Gminy Bolesławiec mogą skorzystać z bezpłatnych programów profilaktycznych realizowanych w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu przy ul. Jeleniogórskiej 4. Gmina pokrywa koszty badań i konsultacji medycznych. Zespół Opieki Zdrowotnej, który dysponuje znakomicie wyposażoną Pracownią Diagnostyki Obrazowej oraz poradniami specjalistycznymi, wygrał ogłoszony przez Gminę konkurs na świadczenie prozdrowotnych usług na rzecz kobiet i mężczyzn.

Profilaktyczne badania schorzeń sutka, w tym USG, mammografia i nauka samodzielnej kontroli piersi dedykowane są kobietom w wieku od 40 do 50 lat oraz powyżej 69 roku życia. Panie, które chcą skorzystać z badań i zasięgnąć porad specjalistów muszą być na stałe lub czasowo zameldowane na terenie Gminy Bolesławiec i w 2020 roku nie korzystały z medycznych programów finansowanych przez samorząd.

Zapisy na badania przyjmuje PORADNIA ONKOLOGICZNA. Rejestracja w poniedziałki od godz. 10:00 do 13:00, pod numerami telefonów 75 738 01 32 lub 571 223 464. Podczas rejestracji pacjentka umówiona zostanie w pierwszej kolejności na szkolenie z zakresu nauki samodzielnego badania piersi. Otrzyma również skierowanie na wizytę u specjalisty, który w zależności od potrzeby zaleci pogłębioną diagnostykę.

Na profilaktyczne badania wykrywające schorzenia prostaty zapraszają specjaliści z PORADNI UROLOGICZNEJ przy ZOZ w Bolesławcu, ul. Jeleniogórska 4. Program skierowany jest do mężczyzn, którzy ukończyli 45 rok życia, na stałe, bądź czasowo zameldowanych na terenie Gminy Bolesławiec.

Na wizytę trzeba umówić się osobiście w poradni. Rejestracja od poniedziałku do piątku od godz.8:00 do 14:30. Pierwszym krokiem jest wykonanie badania PSA. Następnie konsultacja u lekarza urologa, który w razie wykrycia nieprawidłowości wskaże dalszą drogę leczenia.