Premier z wizytą w bolesławieckim szpitalu

W poniedziałek (19 kwietnia), Mateusz Morawiecki – Premier RP, odwiedził Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Premier spotkał się z dyrekcją i personelem medycznym, który od początku pandemii stoi na pierwszej linii walki z COVID-19.

Mateuszowi Morawieckiemu towarzyszyli m.in. Michał Dworczyk – Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Marzena Machałek – Sekretarz Stanu i Posłanka na Sejm RP, Krzysztof Kubów – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Jarosław Obremski – Wojewoda Dolnośląski.

Kamil Barczyk – Dyrektor ZOZ w Bolesławcu podziękował za ogromne rządowe wsparcie finansowe, bez którego walka z COVID-19 nie byłaby tak skuteczna. Szpital został zasilony kwotą ponad 20 mln. zł. Również wsparcie rzeczowe i finansowe udzielone przez samorządy odegrało znaczącą rolę w leczeniu pacjentów.

Dyrektor podkreślił, że szpital leczy pacjentów z całego Dolnego Śląska, a efekty często bywają spektakularne. – W porównaniu z innymi, często dużo większymi ośrodkami, mamy bardzo niskie wskaźniki zgonów pacjentów poddanych intubacji – mówi Kamil Barczyk. – Jest to ogromna zasługa niezwykle profesjonalnego, dzielnego, oddanego pacjentom zespołu lekarskiego i pielęgniarskiego, który udało nam się bardzo szybko zbudować. To zespół, który mimo nadludzkiego wysiłku nie poddaje się.