Oddział Pediatryczny zaprasza na badania diagnostyczne

Niepokoi Cię stan zdrowia Twojego dziecka? Obawiasz się, że pojawiające się dolegliwości mogą być zwiastunem choroby? Oddział Pediatryczny zaprasza do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji. Program dedykowany jest dzieciom począwszy od wieku noworodkowego, aż do ukończenia 18 roku życia. Skierowanie nie jest wymagane. Wystarczy zarejestrować się telefonicznie, tel. nr 571 223 476, w dni powszednie, w godzinach od 12:00 do 14:00. Nie ma limitu miejsc. Profilaktyka pediatryczna, to absolutna nowość w bolesławieckim szpitalu.

Aleksandra Kopczyńska – Kierownik Oddziału Pediatrycznego ZOZ w Bolesławcu –
„Objawy, które powinny zaniepokoić rodziców to nawracające bóle głowy u dziecka, kołatania serca, bóle w obrębie klatki piersiowej, duszność, zmniejszona tolerancja wysiłku. Zajmiemy się diagnostyką pacjentów z przewlekłymi bólami brzucha czy podejrzeniem alergii pokarmowej. Z całą pewnością na badania kwalifikują się dzieci z nadwagą i otyłością. Brak ruchu, wzrost masy ciała może przyczynić się do nadciśnienia tętniczego czy cukrzycy nawet u kilkunastolatków.”

W zależności od problemu, dziecko przejdzie badania diagnostyczne w kierunku anemii, niedoboru witaminy D, alergii, chorób układu moczowego, oddechowego czy pokarmowego. Jeśli będzie to konieczne, zostanie skonsultowane przez wielospecjalistyczny zespół lekarzy, miedzy innymi kardiologa dziecięcego czy neurologa. Cykl badań trwa minimum dobę, w razie konieczności do kilku dni. W tym czasie, dziecko wraz z opiekunem przebywa na oddziale. Warunkiem przyjęcia jest ujemny wynik testu na COVID-19, zarówno u dziecka, jak i opiekuna. Po zarejestrowaniu się, szpital wyda skierowanie na bezpłatne wymazy PCR, które można wykonać na miejscu.