Nowy rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, aparat RTG i USG

W Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu już wkrótce będzie można korzystać z najnowocześniejszej Diagnostyki Obrazowej w regionie, składającej się obecnie z fabrycznie nowego rezonansu magnetycznego marki General Electric, tomografu komputerowego, aparat RTG i USG. Kolejnym etapem rozwoju Diagnostyki Obrazowej będzie zakup TK kontenerowego oraz aparatu do mammografii.

Obsługą sprzętu zajmuje się przeszkolony, wykwalifikowany personel medyczny, w skład który wchodzą lekarze, technicy, elektroradiolodzy, pielęgniarki i ratownicy medyczni.

Mimo zaplanowanego rozpoczęcia działalności pełnej Diagnostyki Obrazowej w marcu, badania rezonansem zostały zawieszone ze względu na panującą pandemię koronawirusa i przekształcenie naszej placówki w jednoimienny szpital zakaźny. Jedyne badania jakie są wykonywane na bieżąco w czasie pandemii dotyczą TK i RTG, z których korzystają hospitalizowani  pacjenci z koronawirusem.

W związku z panującą pandemią oraz wstrzymaniem konkursów, na refundowane świadczenia, przez Narodowy Fundusz Zdrowia, w chwili obecnej możliwa będzie rejestracja tylko na prywatne badania rezonansem magnetycznym.  Planowany termin uruchomienia badań to koniec czerwca 2020 r.