Nowy punkt wymazowy w Jeleniej Górze

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu otwiera w Jeleniej Górze nowy punkt poboru wymazów na obecność wirusa SARS-CoV 2, z którego korzystać będą mogli wszyscy, bez względu na adres zameldowania. Punkt czynny jest od piątku (9 kwietnia), przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 12, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 14:00, w soboty i niedziele od 9:00 do 12:00.

Kamil Barczyk – Dyrektor ZOZ w Bolesławcu:

„Otwieramy nowy punkt, aby pacjenci szybko, bez czekania w kolejkach mięli możliwość poddania się badaniu i w ciągu 24 godzin otrzymali wynik elektronicznie. System ten bardzo dobrze sprawdza się w Bolesławcu. Zapotrzebowanie jest ogromne. Mnóstwo pacjentów przyjeżdża do Bolesławca z odległych miejscowości. Zwiększenie dostępności do punktów wymazowych ma ogromne znaczenie dla zdrowia publicznego. Osoba badana szybko pozna wynik. W przypadku potwierdzenia zakażenia COVID-19, sprawą zasadniczą jest szybkie zdiagnozowanie i odseparowanie chorego od zdrowej części populacji.”

Uruchomienie punktu wymazowego w Jeleniej Górze znacznie poprawi komfort obsługi dla osób, które w najbliższym czasie planują wyjazd za granicę i koniecznie potrzebują aktualnego wyniku testu.