Nie łam się – zadbaj o swoje kości

Działająca przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu Pracownia Diagnostyki Obrazowej, zaprasza kobiety i mężczyzn – bez względu na wiek – do skorzystania z możliwości wykonania badania nowoczesnym aparatem densytometrycznym. Jest to badanie pozwalające błyskawicznie ocenić gęstość kości, oszacować stopień zagrożenia osteoporozą, wyznaczyć i na bieżąco monitorować kierunek i efekty leczenia.

Densytometr – to znakomite narzędzie wykorzystywane w profilaktyce osteoporozy. Pozwala wykryć chorobę na początkowym etapie jej rozwoju, kiedy zmiany są minimalne.
U pacjentów z potwierdzoną osteoporozą daje możliwość oceny stopnia jej zaawansowania. Pozwala na bieżąco monitorować proces i efekty leczenia.

Densytometria jest badaniem rentgenowskim, pozwala oszacować ryzyko złamań zajętych chorobowo kości i dobrać optymalne metody terapii. Densytometria dedykowana jest zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Zmiany w kościach powstawać mogą już w wieku 40 lat. Osteoporozą zagrożone są szczególnie osoby z grup ryzyka; jeśli u członków ich rodzin wystąpiły przypadki choroby. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym rozwojowi osteoporozy są niedobory witaminy D, co w naszym klimacie jest zjawiskiem powszechnym. Badanie trwa kilka minut. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać. Jest zupełnie bezbolesne i nieinwazyjne. Osoby, które ukończyły 60. rok życia powinny wykonać badanie bezzwłocznie. Konieczne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub od specjalisty.

Pracownia Diagnostyki Obrazowej przy ul. Jeleniogórskiej 4 (budynek „B”, wejście nr 2), czynna jest w dni powszednie, od godz. 7:00 do 19:00. Obowiązuje rejestracja telefoniczna, tel. nr 75 738 00 16. Pracownia Diagnostyki Obrazowej mieści się w budynku „B”. wejście nr 2.