Nawet 2 tysiące zaszczepionych w ciągu doby

Hala sportowa przy I Liceum Ogólnokształcącym (ul. Tyrankiewiczów) przygotowywana jest do akcji masowego szczepienia mieszkańców Powiatu Bolesławieckiego. Szczepienia przeciwko COVID-19 rozpoczną się już w poniedziałek 12 kwietnia. Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu szacuje, że realne jest wykonanie od 1000 do 2000 szczepień na dobę.

– To znacznie usprawni i poprawi dostępność do szczepień wszystkim osobom, które chcą zabezpieczyć się przed chorobą – mówi dyrektor Kamil Barczyk. – Organizujemy ten punkt, aby jak najszybciej zaszczepić, jak najliczniejszą liczbę chętnych. Pacjenci będą telefonicznie rejestrowani i zapraszani.

Punkt obsługiwać będzie wyłącznie osoby, które wcześniej zarejestrują się telefonicznie, tel. nr 75 738 02 03. W całej Polsce obowiązuje kalendarz szczepień COVID-19, opracowany przez Ministerstwo Zdrowia. Prosimy na bieżąco śledzić informacje podawane przez ministerstwo lub środki masowego przekazu. O kolejności szczepienia decyduje rok urodzenia. Dla każdego rocznika wyznaczony jest dzień, w którym można się rejestrować. Telefonicznie uzyskają Państwo informację o dacie i godzinie szczepienia.

Tomasz Gabrysiak – Starosta Bolesławiecki:
„Decyzję o organizacji punktu masowych szczepień w hali sportowej podjęliśmy ze względu na jej powierzchnię i możliwość stworzenia wielu boksów do obsługi pacjentów, m.in. poczekalni, gabinetów kwalifikacji lekarskich, punktów szczepiennych, w których pracować będzie 9 zespołów. Hala jest w centrum miasta, są parkingi, dodatkowo, cały obiekt przeszedł właśnie generalny remont. Zadanie inwestycyjne koordynuje powiat. Do współpracy zaangażowaliśmy – oczywiście poza służbami medycznymi naszego szpitala – również policję i obie jednostki wojskowe z terenu naszego powiatu. Chcemy, aby wszystkie te instytucje brały udział w akcji, aby przebiegała ona szybko, sprawnie i bezpiecznie. Warunkiem masowości szczepień będzie dostępność preparatów.”