Masowe szczepienia ruszyły w Bolesławcu

Zgodnie z planem, w poniedziałek 12 kwietnia uruchomiono punkt szczepień masowych przeciwko COVID-19. Do obsługi pacjentów specjalnie przygotowano i wyposażono halę sportową przy I LO (ul. Tyrankiewiczów). Akcja przebiega bardzo szybko i sprawnie. W wydzielonych strefach osoby, które zgłosiły się na szczepienie mogą wypełnić ankietę o stanie zdrowia oraz przygotować się do zastrzyku. Następnie przechodzą do boksów, w których szczepionki podaje 9 zespołów medycznych.

Akcję szczepień masowych prowadzą pracownicy Zespołu Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Salę wyposażono i urządzono dzięki wsparciu Powiatu Bolesławieckiego i Miasta Bolesławiec. Wielkie podziękowania należą się żołnierzom i policjantom, którzy pilnują bezpieczeństwa w sali i wokół niej.

Dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej Kamil Barczyk szacuje, że realne jest wykonanie od 1000 do 2000 szczepień na dobę. – To znacznie usprawni i poprawi dostępność do szczepień wszystkim osobom, które chcą zabezpieczyć się przed chorobą – mówi dyrektor Kamil Barczyk. – Zorganizowaliśmy ten punkt, aby jak najszybciej zaszczepić, jak najliczniejszą liczbę chętnych.

Punkt obsługiwać będzie wyłącznie osoby, które wcześniej zarejestrują się telefonicznie, tel. nr 75 738 02 03.