Laboratorium Centralne – pierwsza liga diagnostyki medycznej

Najnowocześniejsza aparatura laboratoryjna, wysokiej klasy diagności, jedno z najszerszych w regionie spektrum badań możliwych do wykonania – to oferta Laboratorium Centralnego działającego przy Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Zachęcamy Państwa do skorzystania z zakładki „Laboratorium” na stron www.zozbol.eu i zapoznaniem się ze szczegółowym spisem badań, które wykonuje laboratorium przy ul. Jeleniogórskiej 4. Badania mikrobiologiczne, biochemiczne, immunochemiczne, markery nowotworowe, wirusologia, hematologia, badania molekularne (genetyka). Wszystkie rodzaje badań, z których korzysta nowoczesna medycyna.

Laboratorium oferuje pełny zakres badań zleconych przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz lekarzy specjalistów. Istnieje możliwość wykonania badań komercyjnych – za opłatą, przy czym ceny skalkulowano na bardzo konkurencyjnym poziomie.

Laboratorium czynne jest od poniedziałku do piątku, w godz. od 7:00 do 15:00. Pacjent otrzymuje wyniki w tym samym dniu. Jedynie na wysokospecjalistyczne analizy, które wymagają określonych procedur laboratoryjnych – ze względu na uzyskanie właściwego wyniku – czas oczekiwania jest dłuższy.

Warto podkreślić, że żadne próbki nie są gromadzone i wożone do innych laboratoriów. To gwarantuje bezpieczeństwo i daje pewność, że materiał biologiczny pobrany od pacjentów jest właściwie przechowywany, badania są wykonywane natychmiast, co ma decydujący wpływ na jakość wyniku.