Ośrodek badawczy

Badania kliniczne

Szpital ZOZ Bolesławiec został wyróżniony poprzez zaproszenie do grona wybranych ośrodków badawczych na świecie, współpracujących w ramach badań najnowszych terapii, które mają perspektywę zwiększyć szansę wyleczenia chorych i poprawić skuteczność procesu terapeutycznego w wielu jednostkach chorobowych. Obecna sytuacja epidemiologiczna stanowi wyzwanie dla medycyny i stwarza potrzebę jak najszybszego odkrycia skutecznego leczenia i opracowania wytycznych w terapii, nie tylko w infekcji SARS-COV-2, lecz także w leczeniu różnych schorzeń ostrych i przewlekłych.

Ośrodek z 300 miejscami szpitalnymi (w tym ponad 120 łóżkami dedykowanymi tylko dla pacjentów z COVID 19, jako tzw. „oddziały covidowe”) dysponuje prężnie działającym laboratorium lokalnym, doświadczonym w obsłudze centralnego laboratorium, zespołem z umiejętnościami współpracy z najnowszymi formami zbierania danych (m.in. eCRF, remote monitoring) i zaangażowaną apteką szpitalną, gdzie wszystkie procedury są prowadzone zgodnie z zasadami Dobrej Praktyki Klinicznej (ICH GCP E6 R2). Wsparciem dla tych działań jest własne centrum diagnostyki obrazowej, pracujące w systemie 24/7 i dysponujące pełnym zakresem diagnostycznym (RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny).

Aktualnie w szpitalu prowadzone są badania kliniczne w COVID 19, w które zaangażowane są zespoły badawcze, składające się z doświadczonych lekarzy, pielęgniarek badaniowych oraz koordynatorów. Pełną współpracę oferuje zespół zajmujący się aktywacją badań, z bardzo szybką obsługą prawną.

Szpital jest otwarty na dalszy rozwój w zakresie badań klinicznych w ramach działania oddziałów szpitalnych i poradni ambulatoryjnych. Zainteresowane firmy CRO i Sponsorzy badań klinicznych proszone są o kontakt z zespołem zajmującym się aktywacją badań w szpitalu.

Zespół Aktywacji Badań Klinicznych

Lek. Danuta Rodkiewicz – Pełnomocnik Dyrektora Szpitala ds. Badan Klinicznych

badaniakliniczne@posiedzeniechirurgow.vecler.com

Tel.: +48 697 933 535